100 днів на посаді виконуючого обов'язки директора ДП «МТП «Южний» відзначив Олександр Олійник

Дата публікації: 16.03.2020
Згідно з наказом міністра інфраструктури України, з 28 листопада 2019 року Олександр Олійник вступив на посаду виконуючого обов’язки директора ДП «МТП «Южний». Перші 100 днів роботи були особливо значущі, насичені різноманітними подіями та зустрічами. Морський торговельний порт «Южний» рекордно збільшив перевалювання вантажів, на черзі – модернізація потужностей державного підприємства.

У січні поточного року колектив державного підприємства опрацював 1 млн 307,1 тисяч тонн вантажів. Це на 47,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Біля причалів підприємства було оброблено 16 суден, 11 з яких – типу Capesize. Опрацьовано 21 003 напіввагонів. За підсумками лютого 2020 року вантажопереробка ДП «МТП «Южний» склала 1 млн 513,3 тис. тонн. Держстивідор наростив перевалку на 68,7% в порівнянні з лютим минулого року. Морський торговельний порт «Южний» обробив 21 судно, включаючи 11 суден типу Capesize. Кількість суден типу Capesize перевищує показник лютого 2019 року на 183%.

Всього ж з початку 2020 року державне підприємство прийняло 37 суден, з яких 22 – судна типу Capesize, а вантажообіг склав 2 млн 820,4 тисяч тонн вантажів. 16 лютого 2020 року на державному підприємстві «МТП «Южний» зафіксували рекорд – вивантаження на добу 754 напіввагона. Вже 9 березня цей рекорд був побитий та встановлено абсолютний рекорд – 790 напіввагонів на добу. Таким чином, за 10 днів роботи порту у березні 2020 року середньодобове вивантаження склало 701 напіввагон. Якщо порівнювати з більш раннім періодом, то за добу на підприємстві вивантажували в середньому 560 напіввагонів. Показники демонструють позитивну динаміку підприємства та збільшення пропускної спроможності ДП «МТП «Южний».

З січня 2020 року на підприємстві розпочалися проектні роботи щодо будівництва нового перевантажувального комплексу імпортних навалювальних вантажів. Створення такого сучасного терміналу дозволить ДП «МТП «Южний» зменшити накопичення вантажів на вже існуючих складах та скоротить кількість маневрових робіт на підприємстві і станції «Берегова».

Разом із будівництвом перевантажувального комплексу, планується встановити і новий вагоноперекидач, щоб збільшити обсяг експортних та транзитних вантажів. Сучасний пристрій дозволить розвантажувати на 200 вагонів більше впродовж доби. Впроваджується проект оновлення технологій перевантаження експортного вантажу, який включає в себе конвеєрні лінії та придбання перевантажувальної машини.
«Наша мета – збільшити норму навантаження на 1 судно до 100 тисяч тонн на добу, а норму вивантаження 1 судна – до 40 тисяч тонн на добу», – зазначив Олександр Олійник.

У 2019 році підприємство сплатило 693 720 300 грн податків. Виплати у місцевий бюджет склали 160 329 900 грн, державні фонди – 375 234 600 грн, спеціальний фонд – 158 155 800 грн.

ДП «МТП «Южний» – став першим портом в Україні, який взяв участь у пілотному проекті та використовує Prozorro Market (перший державний онлайн-магазин). Такий електронний каталог дає можливість проводити публічні закупівлі швидко та ефективно, тому дозволяє негайно реагувати на потреби підприємства. «Ми переглянули та змінили процес закупівель. Завдяки удосконаленню системи, підприємство економить значні ресурси. Ми завжди будемо брати участь в пілотних проектах, які поліпшують роботу підприємства», – сказав в.о. директора ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

Головна цінність державного підприємства – це його колектив. 2020 рік розпочався з зустрічей нового керівництва з працівниками підрозділів Морського торговельного порту «Южний». В ході діалогу з робітниками порту окреслилися основні питання, що хвилюють людей, а саме: ефективність роботи підприємства, умови роботи, організація харчування, соціальні гарантії, спецодяг, паливо, устаткування тощо. Питання знаходяться на особовому контролі в.о. директора.

«Кожен співробітник повинен працювати ефективно. Коли є хороші показники і висока віддача, відповідними будуть і соціальні гарантії. Ми прийняли рішення підвищити заробітну плату – на державному підприємстві сформували диференційований підхід до оплати праці і захист низькооплачуваних професій», – зазначив Олександр Олійник.

Наприкінці лютого портовики отримали винагороду за рекордні показники у 2019 року – тринадцяту зарплату. Мета нового керівництва – підтримувати високі соціальні гарантії для портовиків та стабільний розвиток підприємства.

Олександр Олійник все своє життя присвятив портовій галузі. В Маріупольський морський торговельний порт він прийшов в 1992 році, відразу ж після закінчення університету. Почавши свою трудову діяльність стивідором, він пройшов шлях до керівника підприємства. Сьогодні, займаючи посаду виконуючого обов'язки директора ДП «МТП «Южний», Олександр Олійник разом з колективом підприємства реалізують такі завдання: обновлення устаткування, освоєння нових способів обробки вантажів, раціоналізація існуючих технологій виробництва. Керівник впевнений, що попереду найкращі часи для підприємства.

Останнi новини

ОПУБЛIКОВАНО 03.04.2020
Морський торговельний порт «Южний» встановлює абсолютний рекорд обробки вантажів за місяць
У березні 2020 року державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» опрацювало 1 млн 777,2 тис. тонн вантажів...
ОПУБЛIКОВАНО 20.03.2020
Виконання квартального плану в середині березня
В контексті пандемії коронавірусу 2019-nCoV стратегічні підприємства України мають максимально безпечно і ефективно організовувати роботу...
ОПУБЛIКОВАНО 20.03.2020
Коронавірус 2019 - nCoV
Коронавірус 2019-nCoV – це нелегке випробування для України. Ця епідемія загрожує світу. Спільними зусиллями ми зможемо запобігти...
ОПУБЛIКОВАНО 20.03.2020
#СТОП_КОРОНАВІРУС
Увага! Національною службою здоров'я в усіх областях України створено «гарячі лінії», куди можна звертатись за консультацією та допомогою з питань коронавірусу...
ОПУБЛIКОВАНО 16.03.2020
100 днів на посаді виконуючого обов'язки директора ДП «МТП «Южний» відзначив Олександр Олійник
Згідно з наказом міністра інфраструктури України, з 28 листопада 2019 року Олександр Олійник вступив на посаду виконуючого обов’язки директора ДП «МТП «Южний»...
ОПУБЛIКОВАНО 06.03.2020
Дорогі Жінки!
Вітаємо вас зі святом Весни і Краси, з 8 Березня! Цей день звеличує жіночу чарівність, душевність і мудрість. Дякуємо вам за любов, тепло і затишок!...