100 днів на посаді виконуючого обов'язки директора ДП «МТП «Южний» відзначив Олександр Олійник

Дата публікації: 16.03.2020
Згідно з наказом міністра інфраструктури України, з 28 листопада 2019 року Олександр Олійник вступив на посаду виконуючого обов’язки директора ДП «МТП «Южний». Перші 100 днів роботи були особливо значущі, насичені різноманітними подіями та зустрічами. Морський торговельний порт «Южний» рекордно збільшив перевалювання вантажів, на черзі – модернізація потужностей державного підприємства.

У січні поточного року колектив державного підприємства опрацював 1 млн 307,1 тисяч тонн вантажів. Це на 47,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Біля причалів підприємства було оброблено 16 суден, 11 з яких – типу Capesize. Опрацьовано 21 003 напіввагонів. За підсумками лютого 2020 року вантажопереробка ДП «МТП «Южний» склала 1 млн 513,3 тис. тонн. Держстивідор наростив перевалку на 68,7% в порівнянні з лютим минулого року. Морський торговельний порт «Южний» обробив 21 судно, включаючи 11 суден типу Capesize. Кількість суден типу Capesize перевищує показник лютого 2019 року на 183%.

Всього ж з початку 2020 року державне підприємство прийняло 37 суден, з яких 22 – судна типу Capesize, а вантажообіг склав 2 млн 820,4 тисяч тонн вантажів. 16 лютого 2020 року на державному підприємстві «МТП «Южний» зафіксували рекорд – вивантаження на добу 754 напіввагона. Вже 9 березня цей рекорд був побитий та встановлено абсолютний рекорд – 790 напіввагонів на добу. Таким чином, за 10 днів роботи порту у березні 2020 року середньодобове вивантаження склало 701 напіввагон. Якщо порівнювати з більш раннім періодом, то за добу на підприємстві вивантажували в середньому 560 напіввагонів. Показники демонструють позитивну динаміку підприємства та збільшення пропускної спроможності ДП «МТП «Южний».

З січня 2020 року на підприємстві розпочалися проектні роботи щодо будівництва нового перевантажувального комплексу імпортних навалювальних вантажів. Створення такого сучасного терміналу дозволить ДП «МТП «Южний» зменшити накопичення вантажів на вже існуючих складах та скоротить кількість маневрових робіт на підприємстві і станції «Берегова».

Разом із будівництвом перевантажувального комплексу, планується встановити і новий вагоноперекидач, щоб збільшити обсяг експортних та транзитних вантажів. Сучасний пристрій дозволить розвантажувати на 200 вагонів більше впродовж доби. Впроваджується проект оновлення технологій перевантаження експортного вантажу, який включає в себе конвеєрні лінії та придбання перевантажувальної машини.
«Наша мета – збільшити норму навантаження на 1 судно до 100 тисяч тонн на добу, а норму вивантаження 1 судна – до 40 тисяч тонн на добу», – зазначив Олександр Олійник.

У 2019 році підприємство сплатило 693 720 300 грн податків. Виплати у місцевий бюджет склали 160 329 900 грн, державні фонди – 375 234 600 грн, спеціальний фонд – 158 155 800 грн.

ДП «МТП «Южний» – став першим портом в Україні, який взяв участь у пілотному проекті та використовує Prozorro Market (перший державний онлайн-магазин). Такий електронний каталог дає можливість проводити публічні закупівлі швидко та ефективно, тому дозволяє негайно реагувати на потреби підприємства. «Ми переглянули та змінили процес закупівель. Завдяки удосконаленню системи, підприємство економить значні ресурси. Ми завжди будемо брати участь в пілотних проектах, які поліпшують роботу підприємства», – сказав в.о. директора ДП «МТП «Южний» Олександр Олійник.

Головна цінність державного підприємства – це його колектив. 2020 рік розпочався з зустрічей нового керівництва з працівниками підрозділів Морського торговельного порту «Южний». В ході діалогу з робітниками порту окреслилися основні питання, що хвилюють людей, а саме: ефективність роботи підприємства, умови роботи, організація харчування, соціальні гарантії, спецодяг, паливо, устаткування тощо. Питання знаходяться на особовому контролі в.о. директора.

«Кожен співробітник повинен працювати ефективно. Коли є хороші показники і висока віддача, відповідними будуть і соціальні гарантії. Ми прийняли рішення підвищити заробітну плату – на державному підприємстві сформували диференційований підхід до оплати праці і захист низькооплачуваних професій», – зазначив Олександр Олійник.

Наприкінці лютого портовики отримали винагороду за рекордні показники у 2019 року – тринадцяту зарплату. Мета нового керівництва – підтримувати високі соціальні гарантії для портовиків та стабільний розвиток підприємства.

Олександр Олійник все своє життя присвятив портовій галузі. В Маріупольський морський торговельний порт він прийшов в 1992 році, відразу ж після закінчення університету. Почавши свою трудову діяльність стивідором, він пройшов шлях до керівника підприємства. Сьогодні, займаючи посаду виконуючого обов'язки директора ДП «МТП «Южний», Олександр Олійник разом з колективом підприємства реалізують такі завдання: обновлення устаткування, освоєння нових способів обробки вантажів, раціоналізація існуючих технологій виробництва. Керівник впевнений, що попереду найкращі часи для підприємства.

Останнi новини

ОПУБЛIКОВАНО 03.08.2020
План липня виконано на 136% на ДП "МТП "Южний"
1 мільйон 533,6 тисяч тонн вантажів обробило ДП «МТП «Южний» у липні 2020 року. Збільшення перевалки вантажів склало 36% від запланованого обсягу. З початку року держстивідор перевалив 12 мільйонів 12...
ОПУБЛIКОВАНО 27.07.2020
З днем заснування державного підприємства "Морський торговельний порт "Южний"
Сьогодні, через 42 роки, ми підводимо підсумки нашої важкої, але ефективної роботи! З упевненістю можна сказати, що наші головні цілі досягнуті. Колектив пишається історичними максимумами обробки вант...
ОПУБЛIКОВАНО 21.07.2020
Прес-тур на ДП "МТП "Южний"
17 липня українські ЗМІ відвідали ДП «МТП «Южний». Журналісти зустрілися з керівництвом Морського торговельного порту «Южний» та змогли ознайомитися з роботою держстивідора....
ОПУБЛIКОВАНО 21.07.2020
17 липня представники АТ "Українська залізнична дорога" відвідали ДП «МТП "Южний"
В.о. керівника «Укрзалізниці» Іван Юрік та інші представники акціонерного товариства ознайомилися з виробничими потужностями порту, побували на вагоноперекидачі та вантажно-розвантажувальному районі д...
ОПУБЛIКОВАНО 02.07.2020
З Днем морського та річкового флоту України!
Шановні портовики! Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем морського та річкового флоту України! Це свято працьовитих, енергійних та відданих робітників морської галузі....
ОПУБЛIКОВАНО 02.07.2020
Вантажообіг Морського торговельного порту «Южний» у першому півріччі досяг 10,6 мільйонів тонн
За підсумками роботи ДП «МТП «Южний» вантажообіг першого півріччя 2020 року склав 10,6 мільйонів тонн, що на 58% більше від запланованого обсягу і на 61% вище показників аналогічного періоду минулого ...